Rozwiązanie oświetlenia ogrodowego

Efektownie zaprojektowany ogród jest równie istotny jak urządzenie wnętrza domu. Ważne są nie tylko kwiaty i krzewy, lecz również oświetlenie, składające się na magiczną atmosferę nocną porą. Właściwie wybrane lampy zewnętrzne będą nie tylko praktyczne, ale też estetyczne.

Przestrzeń wokół domu jest świetnym pretekstem do urządzenia miejsca wytchnienia, które będzie nam służyć nie tylko za dnia, ale i w ciepłe wieczory. Wystarczy zadbać o właściwe lampy, które wprowadzą do naszego ogrodu przytulny klimat i odrobinę magii.

Zasilane słońcem
Solarne lampy są coraz chętniej wybierane przez użytkowników ogrodów. Wiąże się to z ich wysoką energooszczędnością. Solarne rozwiązania są bowiem zasilane energią słoneczną za pomocą ogniw krzemowych. To wszystko sprawia, że nie musimy instalować kabli i podłączać zasilania. Największą jednak zaletą tego systemu jest to, że nie będziemy płacić za bieżące oświetlenie naszej zielonej przestrzeni. W ciągu dnia lampa spokojnie naładuje się a energia z promieniowania zostanie zamieniona na elektryczną, wytwarzającą prąd elektryczny, który rozjarzy nasze żarówki. Zamontowane w lampach solarnych fotoogniwa są w stanie wytrzymać nawet do 20 lat jest to więc bardzo ekologiczne rozwiązanie. Obecnie większość z nich posiada wbudowany czujnik zmierzchu co znaczy, że włączą się od razu po zapadnięciu zmroku.

Drobne lampki
Kiedy masz mały ogród lub zależy ci na czysto estetycznym efekcie warto zainwestować w latarenki i lampiony, które pięknie przyozdobią taras bądź altanę. Mogą zaakcentować wybrany element bądź nadać romantycznej atmosfery podczas kolacji we dwoje. Obecnie na rynku znajdziesz rozwiązania w wersji metalowej i drewnianej. Pierwsze, wykonane ze stali nierdzewnej świetnie sprawdzają się w miejscach mających kontakt z ziemią i wilgocią, ponieważ są bardzo wytrzymałe. Drugie lepiej trzymać na tarasie lub altanie, ponieważ zmienne warunki atmosferyczne mogą przyczynić się do ich niszczenia. 

W świetle reflektorów
Reflektory służą do kreowania bardziej spektakularnych efektów i skupiają się na konkretnych obiektach. Wiązkę światła możemy regulować dowolnie, wedle uznania. Atutem tych lamp jest to, że posiadają bardzo silne światło dając ostre kontrasty. Równie spektakularnie prezentuję się kinkiety, które wyglądem przypominają latarnie miejskie. Te z wbudowany czujnikiem ruchu pomogą zaoszczędzić na energii oraz będą wzmacniały nasze bezpieczeństwo zapalając się, gdy w ogrodzie znajdzie się nieproszony gość.