Lampy ogrodowe

Wybór właściwych lamp zewnętrznych zależy od kilku rzeczy. Przede wszystkim należy zastanowić się jaką funkcję praktyczną mają spełniać oraz które elementy mają oświetlać. Może okazać się, że lampy będą stanowić samodzielny element dekoracyjny. Mając na uwadze różne możliwości możemy zabrać się za zakupy.

Planowanie ogrodu to nie lada wyzwanie i lepiej wszystko przemyśleć zawczasu. Czy lampa ma dawać dużo światła na altanie tak, abyśmy mogli biesiadować wieczorem z bliskimi czy też ma oświetlać drogę do domu. Wolisz mocne światło elektryczne czy bardziej oszczędne i ekologiczne rozwiązania. Oto co proponuje rynek.

Świecące latarnie
Tego rodzaju wysokie lampy służą głównie do oświetlenia miejsc wypoczynkowych, w których czytasz książkę lub popijasz kawę z bliskimi. Dzięki latarniom będziesz mógł cieszyć się letnimi wieczorami, przesiadując na świeżym powietrzu tak długo, jak ci się podoba. Jeśli chcesz, aby twój ogród miał niepowtarzalny klimat możesz nabyć stylizowane retro latarnie, które przeniosą cię do świata filmów z lat 20. Najczęściej latarnie są zasilane energią elektryczną, jednak coraz częściej można spotkać takie, które posiadają system solarny.

Oświetlone aleje
Posiadają ogród niezwykle istotne jest podświetlenie wjazdu i dróg prowadzących do drzwi wejściowych. Po zmroku bezproblemowe trafienie do celu może okazać się problematyczne. Warto przy tym pamiętać o aspektach dekoracyjnych, ponieważ ładnie oświetlona dróżka może wyglądać wyjątkowo i baśniowo, co zdecydowanie nada charakteru naszej działce. 

Lampy przy wodzie
Małe oczka wodne są często dekoracją ogrodów, dlatego warto przyozdobić je efektownym oświetleniem. Obecnie możesz nabyć ciekawe lampy, które pływają po powierzchni wody mieniąc się delikatnym światłem. Odbijające się tak łagodne refleksy świetlne budują bardzo romantyczny klimat. Na rynku znajdziesz również reflektory świecące spod wody, które oświetlają taflę wody od spodu tak, że małe oczko wygląda bardzo spektakularnie.

Mieniące się rabatki
Istnieje mnóstwo lamp, których wyłącznym celem jest podświetlenie wybranych elementów ogrodu. Są to reflektory naziemne, które eksponują urodę naszych kwiatów, krzewów i drzew. Jest to szczególnie istotne jeśli włożyliśmy mnóstwo serca i czasy w wypielęgnowanie róż czy tulipanów, które mogą prezentować się dumnie również wieczorową porą. Wystarczy skierować na nie światło od dołu, które subtelnie podkreśli ich urok. Możesz też umieścić lampy w koronie drzewa, co daje ciekawe efekt światłocieniowy.