Świetlne inspiracje ogrodowe

Dopiero wieczorową porą ogród nabiera pełnego wdzięku. Oczywiście tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest odpowiednio oświetlony. To właśnie przebłyski, cienie i barwne kwiaty składają się na wyjątkowy spektakl, jaki możesz podziwiać w swoim własnym zielonym zakątku. Przemyślany dobór lamp pozwoli wyeksponować atuty i ukryć mankamenty każdego ogrodu. Wszystko po to, abyś mógł się w nim relaksować przy lampce wina ze swoimi najbliższymi. 

Sam dom to nie wszystko. Trzeba jeszcze zadbać o przestrzeń wokół niego tak, aby wszystko grało w wyjątkowej harmonii. Odpowiednia atmosfera w ogrodzie sprawi, że znajdziesz tu upragnioną chwilę wytchnienia po ciężkim dniu pracy. W końcu po to zakładamy ogrody. Dlatego warto zainwestować w wygodny hamak, wiklinowy fotel oraz stół, przy którym będziesz urządzać przyjęcia. To wszystko jednak na nic, jeśli nie zamontujesz oświetlenia pozwalającego cieszyć się wieczorową porą. Taka świetlna aranżacja jest w stanie odmienić każdą przestrzeń i sprawi, że twoja posesja będzie posiadać magiczny klimat.

Inteligentne oświetlenie
Zanim zaczniemy myśleć o estetyce naszego rozwiązania świetlanego, wato skupić się wpierw na jego funkcjonalności. W tej roli świetnie spisują się tzw. Inteligentne produkty, czyli świetlówki z wbudowanym czujnikiem światła, który reaguje na poziom natężenia dziennego oświetlenia. Tak zainstalowany system włącza się wieczorem i wyłącza w momencie, kiedy tylko nastaje dzień. Tym sposobem nie musisz codziennie biegać do włącznika, by kontrolować zużycie energii. Dodatkową funkcją świetlówki jest to, że pilnuje naszego bezpieczeństwa, ponieważ zapali się zawsze wtedy, gdy nieproszony gość pojawi się w naszym ogrodzie.

Iluminacyjne piękno
Dekoratorzy wskazują, że na np. werandzie głównym źródłem światła na powinno być górne oświetlenie, ponieważ daje najlepszą widoczność. Tutaj idealnie sprawdzą się energooszczędne świetlówki kompaktowe, które posiadają bardzo aż długą trwałość. W ten sposób możesz zaoszczędzić aż 80% energii względem tradycyjnych żarówek. Widzisz więc, że rodzaj oświetlenia zależy od funkcji, jaką dany sektor ogrodu ma spełniać. Ważne jest więc to, żeby oprawa lampy pasowała to całościowego wystroju przestrzeni przydomowych. Na ogród składa się przecież więcej elementów niż kwiaty. Najczęściej pojawiają się tam ścieżki, altany, oczka wodne czy inne elementy dekoracyjne. Lampy powinny harmonijnie współgrać z całością, podświetlając te partie ogrodu, którymi chcesz się pochwalić.