Rozświetl swój ogród

Nie ma nic przyjemniejszego niż letni wieczór spędzany w gronie najbliższych na świeżym powietrzu w swoim własnym ogrodzie. Warto więc zatroszczyć się o odpowiednią atmosferę, która sprawi, że przyjęcia w twoim zielonym kącie przejdą do historii. W roli wisienki na torcie najlepiej sprawdzi się dobrze dobrane oświetlenie zewnętrzne, które nada całości odpowiedniego charakteru.

Wieczorną porą ciepło płomienia świec czy światła lamp wydobywa urok poszczególnych elementów ogrodu, sprawiając, że wygląda on magicznie i nastrojowo. Letnią porą aż się prosi, żeby zorganizować przyjęcie, które pozwoli ci zrelaksować się po całym dniu pracy i zapomnieć o wszelkich zamartwieniach. Siedząc na tarasie pośród pachnących kwiatów i delikatnie mieniących się lampionów przeniesiesz się w inny świat. Wszystko to dzięki paru sztuczkom dekoracyjnym.

Ciepło światła
Swój ogród możesz dowolnie dekorować podług własnego gustu, jednak najczęściej każdy z nas pragnie nadać swojej zielonej przestrzeni ciepła, które będzie nas uspokajać wieczorami. W pobliżu tarasu bądź altany warto więc umieścić lampiony, do których będziesz wkładać świece, dające niesamowity urok i romantyczny klimat. Warto jednak zainstalować też sztuczne źródło światła, które będzie można zapalić w sytuacji, gdy niezbędna okaże się większa widoczność.

Pod chmurką
Dekoracyjne oświetlenie jest niezwykle istotne w sytuacji, gdy planujemy wieczorne przyjęcie na świeżym powietrzu. Wówczas świetnie sprawdzą się przenośne latarenki, festony żarówek rozpięte między drzewami oraz lampiony. To wszystko stworzy baśniową atmosferę i zdecydowanie uatrakcyjni wieczór. Żeby stworzyć bardziej domowy klimat można postawić domową, stojącą lampę obok fotela tak, aby twoi goście mogli poczuć się przytulnie i wyjątkowo. Delikatne światło kolorowych lampeczek to świetny pomysł dla tych, którzy posiadają projektor i lubią dobre kino. Wówczas najlepiej wynieść fotele, poduchy i przekąski na zewnątrz, aby cieszyć się seansem wśród zieleni. Za ekran mogą posłużyć ci prześcieradła lub inna tkanina.

Bez gniazdka elektrycznego
Jeśli urządzasz często przyjęcia ogrodowe i lubisz zmiany, lepiej postawić na oświetlenie solarne, czyli takie, które czerpie energię ze słońca. Obecnie na rynku znajdziesz szeroki wybór tego rodzaju lamp, które projektuje się w formie świecących donic czy mebli. W ten sposób dotrzesz do każdego zakamarka swojego ogrodu i nie będziesz musiał tonąć w plątaninie kabli i przedłużaczy.